Hlad bolí, ale hubenost za to stojí!!!

Koláč z ovesných vloček

20. dubna 2015 v 10:39 | Nelie |  Recepty
Koláč, který peču už nějaký ten měsíc... může mít mnoho podob, proto je tak skvělý.


Základní ingredience
- ovesné vločky (doporučuji drcené/sekané)
- mléko
nebo
- jogurt
- vejce (třeba i jen bílky)

Dle volby
- ovoce dle volby (jalbka, banány, jahody)
- ořechy (např. mandle)
- kousky čokolády
- koření na ochucení (škořice, vanilka, aj.)
- tekuté ochucení (vanilkový extrakt, apod.)

Recept
Nejlepší na tento koláč je klasická koláčová forma... já mám keramickou, ale může být i jiná. Doporučuji vymazat nějakým tukem, lépe se pak bude koláč oddělovat.

Předehřejte troubu... nemám stanovený limit, ani stupně. Prostě troubu předehřeji naplno a až do ní koláč vkládám, ztlumím na cca 150 stupňů.

V jedné míse si smíchejte suché/sypké ingredience. Přísadami teď popíšu poslední, co jsem pekla.
Ovesné vločky (množství jsem odměřila nasypáním do formy), skořici, trtinový cukr, vanilkový cukr (mám vlastní, doma dělaný, z třtinového cukru), nastoruhaná čokoláda (byl to jeden řádky z Orion mléčné, druhý pak nahoru na koláč).

V druhé míse smíchejte mléko s vejcem, můžete přisypat trochu skořice či směs s mlékem nějak osladit (třeba medem, agávovým sirupem). Touto směsí budete celý koláč zalévat, takže ať přidáte cokoliv, konzistence by měla být tekutá.
Můžete přidat i jogurt - s ním jsem koláč pekla poprvé a bylo to s ním výborné. Jogurt je trochu tužsí, proto ho můžete třeba smíchat s částí vloček a dát dospod koláče jako jednu z vrstev.

Myslím, že vejce by v receptu být nemuselo, jde pouze o takové pojítko při pečení pro vločky.
Můžete třeba přidat i trochu másla, pro jemnější chuť.

Nachystejte a vymažte si formu. Nasypte část směsi s vločkami, naskládejte ovoce... v tomto případě banány (s nimi mi to přijde nejlepší), nasypte zbytek vloček. Navrch pak přijde ještě jedna vstva ovoce (množství podle chuti)... pokud přidáte i jahody, bude to genialita sama o sobě. A zbytek nastrouhané čokolády.
(Pokud jste použili jogurt a smíchali ho s vločkami, dejte ho naspod, položte ovoce a navrch nasypte zbytek vloček a zase ovoce a mléko)

Teď opatrně zalijte směsí z mléka. Koláč by měl být ponořen, více či méně, záleží na vás. Pokud jste si směsi v míse připravili málo, nevadí, prostě přilejte z krabice.

Navrch jsem ještě přisypala mandle a třtinový cukr, který vytvoří místy karamělově cukernatou krustičku.

Já peču cca 10-15 mnt. Orientuji se podle vzhledu. Čokoláda by měla být rozpuštěná, okraje koláče zlatavé, cukr trochu rozpuštěný (na banánech mi to tvoří krásně karamelove skleněný povrch). Ovoce by mělo být změklé, ale ne vysušené pečením (okoralé okraje).

Podobně jako u muffinu, ani tady nemůžete nic zkazit, necháte-li koláč v troubě o trochu déle. Někdo rád trochu připečenější, já osobně třeba mám.

Nejlepší je ještě teplý, po vychladnutí trochu ztuhne (pokud je tam jen mléko, s jogurtem je trochu vláčnější)... čím déle ho necháte stát, tím tužsí bude, to je jediná nevýhoda. Ale dá se přiohřát v mikrovlne, čímž trochu povolá :)

Koláč je hodně individuální... udělat ho můžete prakticky s čímkoliv, podle svých chutí. Základem jsou vlastně jen vločky Smějící se

Tak s chutí do toho...


Obrázek níže je z prvního pokusu. Postovala jsem tehdy na FB:
,,Ovesné vločky, ovoce, trocha čokolády, malinko třtinového cukru, místo másla jsem použila dušená jablka a banán, jogurt, mléko a vanilka..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama