Hlad bolí, ale hubenost za to stojí!!!

32. den - Mozzarella (29.4.2015)

30. dubna 2015 v 9:44 | Nelie |  Mono Diet
Váhový úbytek: 700-800 gr
Potravina: Mozzarella
Pití: voda
Pohyb: 7 hodin v práci


Pro začátek menší rekapitulace a administrativa. (Článek je dlouhý, kdo chce přeskočit ty kecy, ať najede na druhé zvýrazněné číslo úbytku váhy, trochu and tím začíná to hlavní).

* Včerejšek byl hrozný. Ano, těch kalorií bylo hodně, ale měla jsem malé výčitky, brala jsem to celkem pohodově, ani mě to nenutilo se přejídat, takže jednou az čas, proč ne.
Ráno už to bylo horší, ale to je prostě nevyloučenou stravou.

* Rozhodla jsem se, že při Mono dietě nebudu psát váhu, ale pouze úbytek. Psaní váhy tka trochu vytváří podvědomý tlak a zbytečně bych řekla i stresuje. A zrovna při mono dietě je důležitý úbytek v průběhu diety.

* Za ten jeden měsíc, nepočítam-li ten přežer, jsem zhubla celkem

5,7 kg

* Parádní výsledek... přiznám se, že začátkem března, ale nevím přesně datum, jsem vážila 63,6 kg - tehdy jsem si řekla dost a začala se v jídle omezovat. Nikam jsem si to ale nezapisovala. Jen vím, že mi to šlo strašně pomalu. Asi týden jsem držela opravdu drastickou dietu, až jsem málem zkolabovala kvůli nízkému cukru. Váhu jsem dostala tak na hranici těsně pod 60 kg, pak jsem se přestala sledovat a střídavě jedla, nejedla. Řekla bych, že to tak šlo cca 2 týdny, než se postavila na váhu a bylo tam to, co bylo. 60,6 kg.

* Všiml si někdo? Spolubydlící určitě ne, minimálně nic neřekla. V práci ano, zrovna dneska mi řekla kolegyně, že jsem fakt zhubla, že to jde vidět na rukách, nohách i bocích, atd... no, brzdila bych ji - na hrudi ano, bocích taky, ale nohy... no nic moc. Stehna mám furt jak buřt.
Přítel... skoro se teď nevidíme, takže nemůžu posoudit.
Rodiče... určitě, ale mamka má na úbytek váhy senzor.

* Cíl? Přirozeně zhubnout co nejvíc do 19.6., kdy jedu do Chorvatska. Nezáleží mi ani tak na váze, jako na vzhledu. Chci mít hlavně pryč ty špeky na stehnech a ten faldík na břiše.

* Mono diety si rozdělím naty zdravé a nezdravé. Ty nezdravé, jako je čokoláda, sladké, budu držet v těch 14 dnech přesně uprostřed cyklu. Ty zdravé budu držet v období cyklu - tedy během menses, to máme týden, a cca 3 dny před a 3 dny po.

* Mono diety v plánu:
- nutella (není to echt zdravé, ale zajímá mě výsledek)
- sojové suky (ty miluju)
- cucací bonbóny (je to drobné zobání, které by mohlo pravidelně zahánět hlad během dne)
- marshmallow (taky miluju, hlavně opékané)
- hroznový cukr (to už je tak trochu hazard, ale byly dny, kdy jsem žila jen na něm, třeba jen proto, že nebyl čas jíst)
- domácí musli (nebo nějaké cereálie, klidně i Nestlé, ty jsem neměla léta a miluju je)
- různé ovoce a zeleninu
- brambory (ale spíš to vidím na pečené, bez oleje samozřejmě)
- popcorn (ano, i na tom holky z proana komunity zhubly)
...

* Možná bych taky mohla ujasnit pár věci o sobě:
Je mi 24 let, měřím 167 cm... momentálně jsem jen pracující na částečný úvazek a bydlící v bytě s kamarádkou (1. pokoj) a párem (2. pokoj). Jsem z Brna. S pro anou už se potýkám nějakolikátý rok. Vždycky většinou pod tlakem a stresem, mám takhle totiž pocit, že konečně něco ovládám a kontroluji já sama. Nejméně jsem zhubla na cca 52 kg. Nejvíce jsem držela hladovku (ačkoliv tenkrát jsem o tom tolik nevěděla) 14 dní. Většinou to začalo po rozchodu s přítelem, ty mám za sebou dva, takže celkem dvakrát jsem do téhle propasti spadla hodně hluboko. Jednou když jsem byla ve vztahu s prvním přítelem, který mě dost hrubě zněužíval a podváděl.
Mám toho za sebou hodně, včetně pokusu o sebevraždu (cca 6 let zpět), samovolného potratu (3 roky zpět), šikany, násilí, psychického týrání, posměchů apod.
Jsem citově docela labilní člověk, už jsem i kdysi navštěvovala psychiatra, ale vůbec mi nepomohl. Trpím sociofóbií a potýkám se s tím sama. Dříve jsem nebyla schopna ani jít sama nakoupit, měla sjem problémy i sama někam jezdit či vycházet z domu. Dokonce vlastním rodičům jsem měla strach řícti si o cokoliv nebo si s nimi povídat. Teď je to lepší a postupným otrkáváním se to zlepšuje. Ale jsou za tím roky práce a trpělivosti. Pochopení z okolí není vůbec velké, naopak o tom nikdo nechce slyšet, přítel to totálně zazdil a dělá, že to neexistuje. Pořád mám panický strach něco říct či někam jít, ale teď už by si to leckdo spletl s pouhou nervozitou. Nikdo neví, co bylo před lety.

* Už dost toho žvatlání a zpět k Mono dietě

Mozzarella byla jasná volba, měla jsem dvě v lednici, ty se prostě musely spotřebovat.

Mozzarellu miluji a ještě ráno jsem se do ní pustila s chutí. Odpoledne jsem na ni měla zcela opačný názor :D Doslova mi lezla krkem.
Hlad jsem vůbec neměla, ačkoliv v práci jsem ji do pauzy užibovala celkem pravidelně. O půl apté jsem si dala poslední kus a dál už nic. Jen spousta vody. Večer se mi na chvíli udělalo celkem zle, ale po chvíli seto zlepšilo.
Měla jsem celkem tři balení, to dává cca 375 gr mozzarelly. Slečna, která tuto dietu zkoušela měla skoro stejné množsžví a zhubla 400 gr (Mozzarela Mono Diet Pro Ana).

Ranní váha mě překvapila, ale i strašně potěšila. Vrátila sjem se v podstatě na původní váhu před tím obžerstvím a to díky tomu, že jsem byla konečně na WC.
Úbytek je tady

700-800 gr

400 gr z toho je sto pro díky mozzarelle.

Ráno jsem se cítila slabá, nevyspaná, bylo mi kvůli nízkému tlaku a cukru docela špatně. Prostě jako kdybych byla po hladovce.
Mozzarella totiž jako sýr neobsahuje skoro žádné sacharidy, takže za celý den jsem toho cukru do sebe moc nedostala. Když si vezmu, že jsem u toho byla v práci.

Ve čtvrtek mám v plánu bazén, doufám vyjde. A chci toho pokud možno sníst co nejméně. Našla jsem si několik zdravých receptů na sušenky, určitě ozkouším a dám recept :)

Tak se mějte krásně, děkuji za návštěvy. Em moc děkuji za pravidelné komentáře, vždycky mě to potěší :)

P.S. Pokud jste článěk přečetly celý, patří vám moje velké díky a uznání :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | 30. dubna 2015 v 10:11 | Reagovat

Nikdo neví, čím si druhý kolikrát musel projít... Jsem ráda, že je ti líp.
A tvůj výsledek za měsíc je skvělý! Teď už budeš v cíli hned:))

2 Andy Andy | Web | 30. dubna 2015 v 17:35 | Reagovat

Je mi moc lito čim vsim jsi si musela projit, ale jsem moc rada ze je to lepsi <3...jinač vaha ti jde krasne dolu,jsi skvela, jen tak dal =3)

3 Jess-ana Jess-ana | Web | 29. května 2015 v 1:03 | Reagovat

Tak mozzarelu mam  rada asi zkusim :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama