Hlad bolí, ale hubenost za to stojí!!!

Mono Diet

29. března 2015 v 20:27 | Nelie |  Info
Blog zaměřený na hubnutí skrze mono diety.


Zdravím,
už je to pár měsíců, co jsem objevila malý zázrak zvaný Mono Diet. Tehdy jsem zkusila asi tu nejznámnější - Chocolate Mono Diet. Je to tak dobré, jak to zní... ale o tom v jiném článku :)
Podstatné je, že to fungovalo. A pořád to funguje. Nyní objevuji nové a nové mono diety. Jsem člověk zvídavý a proto jsem se rozhodla nejen tyto diety prozkoumat, ale i zdokumentovat.

Princip diet je jednoduchý... jíte celý den jednu a tu samou potravinu. Těžké říct, jak přesně to funguje. Pokud ale přijímate celý den jednu potravinu, tělu je jedno kolik kalorií, tuku, cukru jste přijaly... kila ztrácíte dál :) Nějakým zázrakem (opravdu bych to nazvala zázrakem) tělo nevnímá, kolik toho sníte a neukládá to do otravného podkožního tuku.

Nefunguje to ale u všech potravinu (bohužel). Ale nabídka je velká a spoustu jich bylo již zmapováno, minimálně za mořem.

Poslední týdny jsem sem tam již nějakou mono dietu absolvovala (ačkoliv bez váhového záznamu) a teď jsem se rozhodla do toho pustit na plno a vše si zapisovat. Bude tak vidět nejen výhový úbytek (či příbytek), ale jak která dieta a potravina zabírá. Které doporučit a kterým se vyvarovat.

Mono diety by se neměly držet v kuse. Stejne tak by se jedna neměla držet více jak týden. Standartní doba je 1 až 3 dny. Již po prvním dnu vidíte (na váze...), a řekla bych i cítíte, výsledky. Osobně jsem zatím nevydržela držet jednu mono dietu víc jak jeden den.
Držela jsem jich několik za sebou, cca po dobu 3 dnů a poslední okamžiky byly... omluvte ten výraz - k zblití. Proto doporučuji střídat s normálním nebo omezeným jídelníčkem.

Stejně tak se mono diety nedoporučují po hladovce. Tělo v té době již tak ztrádá, chová se jinak, než pokud přijmete byť jen minimum potravy.
Naopak velmi účinně (řekla bych) je to po nějakém prasečím dnu - tedy když to přeženeme a jíme a jíme a jíme. Většinou se po tomto zapřísáhneme k hladovce... řekla bych že tento způsob je méně drasticky a přesto stejně účinný. Jíte, ale hubnete. Jíte, ale tělo o tom neví a ztrácí na hmotnosti.

Kdo mě inspisroval. Na webu myproana.com jsem narazila na Chocolate Mono Diet a uživatelku ana-lyser, která tyto diety zkouší a my tak díky ní víme, která potraivna je bezpečná a která ne.

V dalším článku rovnou přejdu k první Mono Dietě a do sloupku nalevo bud postupně shrnovat nejdůležitější body a informace.

Díky za přečtení
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama